flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Вдосконалення комунікаційних навичок у роботі з людьми з обмеженими можливостями

31 травня 2019, 15:41

     30 травня 2019 року у Краснолиманському міському суді Донецької області за ініціативи Громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» пройшов тренінг «Вдосконалення комунікаційних навичок судових адміністраторів та суддів у роботі з людьми з обмеженими можливостями».  Тренінг проводився в рамках проекту «Сприяння захисту прав та полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій та Луганській областях» за підтримки наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

      Участь у тренінгу прийняли: Тетяна Вергун – тренер ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», судді і працівники апарату Краснолиманського міського суду Донецької області.

Тетяна Вергун за допомогою презентації  ознайомила суддів та працівників апарату суду з загальними поняттями про осіб з інвалідністю та інвалідність, розповіла про їх правовий статус та комунікативно-психологічні особливості взаємодії, а також  звернула увагу на доступність будівель і приміщень  суду для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

     В ході тренінгу суддя Бікезіна Олена Василівна висловила побажання створити базу фахівців (спеціалістів, експертів), які б могли надавати фахову допомогу особам, що мають вади слуху, мовлення з метою захисту їх прав. Оскільки, як з’ясувалось в ході тренінгу  така база до теперішнього часу в Україні відсутня.

     Тетяна Вергун повідомила, що  після завершення тренінгів, які  проводяться в Донецькій та Луганській областях всі побажання суддів та працівників апарату суду будуть враховані для покращення взаємодії з особами з інвалідністю.

 

Прес-центр суду