flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ЩОДО ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ

21 жовтня 2020, 10:29
  1. До якого органу звертається виборець з метою уточнення попереднього списку виборців та в який термін?

ВІДПОВІДЬ. Виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно.

Заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня голосування і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду.

ч.ч.3,5 ст.42 Виборчого кодексу України

  1. Який порядок внесення змін дільничною виборчою комісією до уточненого списку виборців, на підставі яких документів та в який строк?

ВІДПОВІДЬ. Зміни до уточненого списку виборців вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду, повідомлень органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця до списку виборців на цій виборчій дільниці. Такі зміни можуть бути внесені до 18 години останньої суботи перед днем голосування.

ч.1 ст.44 Виборчого кодексу України

  1. У разі скасування судом рішення виборчої комісії чи може відповідна виборча комісія прийняти рішення, яке по суті повторює скасоване рішення?

ВІДПОВІДЬ. У разі скасування судом рішення виборчої комісії, у тому числі з питання визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, встановлення підсумків голосування та результатів виборів, рішення з цього питання приймає виборча комісія, рішення якої було скасовано, або відповідна виборча комісія вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому, якщо рішення не було скасовано з формальних підстав, виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює скасоване рішення.

ч.6 ст.64 Виборчого кодексу України

  1. За яких умов дозволяється підтримка кандидатом, партією від свого імені концертів, вистав, спортивних змагань, проведення інших публічних заходів?

ВІДПОВІДЬ. Підтримка кандидатами (кандидатом), партією (організацією партії) - суб’єктом виборчого процесу від свого імені чи від імені висунутого ним кандидата (кандидатів) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів, телепередач, проведення інших публічних заходів, а також проведення зазначених публічних заходів на підтримку кандидата (кандидатів), суб’єкта їх висування може здійснюватися лише у разі повного фінансування таких заходів із коштів виборчого фонду відповідного суб’єкта виборчого процесу.

ч.4 ст.51 Виборчого кодексу України

  1. Яка вартість матеріалів передвиборчої агітації не вважається підкупом виборців?

ВІДПОВІДЬ. Передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки, вважається підкупом виборців.

ч.6 ст.57 Виборчого кодексу України

  1. За якою виборчою системою проводяться вибори депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) та депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч)?

ВІДПОВІДЬ. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій (далі - виборчі списки) у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади.

ч.2 ст.192 Виборчого кодексу України

Вибори депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

ч.1 ст.192 Виборчого кодексу України

  1. Які суб’єкти мають право подавати кандидатури до складу територіальних виборчих комісій і в якій кількості?

ВІДПОВІДЬ. Право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають: місцева організація політичної партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання; місцева організація політичної партії, яка уклала угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, про утворення якої оголошено на сесії Верховної Ради України не пізніше 1 січня року, в якому відбуваються вибори. „„ зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцева організація політичної партії.

ч.2 ст.203 Виборчого кодексу України

  1. Яка система виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів?

ВІДПОВІДЬ. Систему виборчих комісій становлять: „„

  • Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів; „„
  • територіальні виборчі комісії;
  • виборча комісія Автономної Республіки Крим;
  • обласні виборчі комісії;
  • районні виборчі комісії;
  • міські виборчі комісії;
  • районні у містах виборчі комісії (у містах з районним поділом);
  • селищні, сільські виборчі комісії;
  • дільничні виборчі комісії.

ч.1 ст.202 Виборчого кодексу України

Пресцентр суду