flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування"

08 листопада 2019, 09:42

06.11.2019 у газеті "Голос України" оприлюднено Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" від 16.10.2019 № 193-IX.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 07.11.2019 року, крім підпункту 16 пункту 1 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Основні зміни, які очікують правосуддя:

  1. З дня набрання чинності цим Законом повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються.
  2. Скорочується чисельність суддів Верховного Суду з 200 до 100.
  3. Протягом 90 днів Вища рада правосуддя формує новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі відкритого конкурсу
  4. Кількість членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зменшується з 16 до 12
  5. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються та звільняються з посад рішенням Вищої ради правосуддя.
  6. Вища рада правосуддя затверджує порядки складання відбіркового іспиту, кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання кандидатів у судді, порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, порядок формування і ведення суддівського досьє
  7. При Вищій раді правосуддя на 6 років створюється новий дисциплінарний орган - Комісія з питань доброчесності та етики.
  8. Переформатування Верховного Суду має завершитися через 60 днів з дня формування нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  9. Рішення Вища рада правосуддя прийматиме безпосередньо під час засідання без виходу до нарадчої кімнати.

З текстом Закону України № 193-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/193-ix.

 

Прес-центр суду